A tananyag és az időbeosztás maradt, de mi változott? Egyik mentorunk, Johny mesél az új képzési formáról.
A Green Foxban márciusban a koronavírus miatt arra kényszerültünk, hogy on-campus képzéseinket online folytassuk. Bár a mentorainkat és a hallgatóinkat is váratlanul érte az új helyzet, egy héten belül sikerült átállni. Olyannyira, hogy hamarosan elindítottuk az első teljesen online szuperintenzív és részidős képzésünket, ami a sikerre való tekintettel a továbbiakban is elérhető lesz a tantermi oktatás mellett.
Váratlan kihívásból új képzési forma
Márciusban, amikor a hónap elején elkezdett képzésünket a vírusveszély miatt nem lehetett a campuson folytatni, hirtelen kellett megszervezni a távoktatást. Bár már egy ideje kacérkodtunk az online képzés gondolatával, a helyzet lépésre kényszerített minket. „Mentorként is kihívást jelentett az átállás, először nem volt egyértelmű, hogy hogyan csináljuk. Hirtelen kellett váltani, megtanulni néhány új szoftvert, kísérletezgetni, de egy hét után már gördülékenyen ment az online oktatás” – meséli mentorunk, Béres Roland alias Johny, aki hozzátette, hogy eleinte a hallgatók is kissé bizonytalannak tűntek, de végül mindannyian gyorsan alkalmazkodtak a helyzethez. Ebben persze a mentorok is igyekeztek támogatni őket. De milyen egy online programozó bootcamp a Green Foxnál?
A legtöbb online programozó kurzus úgy működik, hogy a hallgató regisztrál, ha fizetős a képzés, akkor befizeti a díjat, majd megkapja a hozzáférést a tananyagokhoz. Bizonyos esetekben haladási stratégiát vagy más segédanyagokat is biztosítanak, de ezenkívül önállóan történik a tanulás. A Green Foxnál a mentorok a Discord nevű platformon élő kapcsolatban vannak a csapattal, és közösen dolgozzák fel a tananyagot ugyanúgy, mint az on-campus képzéseken. Az önálló problémamegoldást előtérbe helyező workshop szakasznál is mindig ott vannak a mentorok a hallgatókkal. Emellett a soft skill képzések és a coaching is online történnek. Tehát a képzések tartalma változatlan, és minden élőben történik.
A Green Fox hallgatói a korábbi beszámolók alapján fontos közösségi élményként élik meg a programozó bootcampet, és szerencsére ezt is sikerült átmenteni az online térbe. Ahogy az offline képzéseken is, minden nap az úgynevezett check-innel indul, amikor mindenki elmondja, hogy érzi magát, és a nap zárása a hasonló check-outtal történik. „Ezeknél a beszélgetéseknél be szoktuk kapcsolni a kamerát, ami sokat számít, hiszen arcokat, gesztusokat is látva kevésbé érezzük idegennek egymást. Egy hónapja indult el az első teljesen online csoport, és már most úgy érzem, hogy ismerem a hallgatókat, pedig személyesen még egyszer sem találkoztunk” – mondja Johny. Pont a személyesebb légkör megteremtése érdekében általában a soft skill képzések és a személyes coaching alkalmával is be vannak kapcsolva a kamerák.
Az online bootcamp elindulása új távlatokat nyitott olyan szempontból, hogy már nem szükséges Budapesten tartózkodnia annak, aki hozzá szeretne jutni a Green Fox által kínált programozói tudáshoz. A teljes folyamat online zajlik a szerződéskötéstől kezdve az adminisztrációin át a vizsgákig, így személyesen egyszer sem kell megjelenni. Ennek köszönhetően az ország vagy a világ bármelyik szegletéből elvégezhető a képzés. Van olyan hallgató, aki élve a lehetőséggel, nemrég Spanyolországból, egy másik pedig Angliából iratkozott be. Eddig a külföldön élő magyarok a tantermi oktatás miatt kénytelen voltak 4-5 hónapra Budapestre költözni, és arra is volt példa, hogy valaki a családjával együtt költözött azért, hogy a Green Foxnál tanulhasson programozni.
Rugalmasan, de fegyelmezetten
Mivel az informatikai vállalatoknál eddig is elterjedt volt a home office, érdemes megjegyezni, hogy számos párhuzamot fedezhetünk fel az otthoni tanulás és az otthoni munkavégzés között. Mindkettő sokat segíthet például abban, hogy rugalmasabban, kényelmesebben teljenek a napok. Viszont mindkét esetben ugyanúgy be kell tartani bizonyos íratlan szabályokat a hatékonyság érdekében. Olyan környezetet kell teremteni, ami segít a fókuszálásban, és fegyelmezettségre van szükség, hogy ne ússzon el az idő más otthoni teendőkkel.
„Ráadásul attól, hogy a képzés online történik, lehet személyes csapatépítő találkozókat szervezni, ha van erre igény. Az egy hónapja indult, első teljesen online képzésünk kapcsán már szóba is került ez a lehetőség, persze nem kötelező a részvétel” – mondja Johny, hozzátéve, hogy rengeteg visszajelzést kérnek a hallgatóktól az online képzésről, és ezek alapján folyamatosan alakítanak a módszertanon. Aki pedig motiválóbbnak vagy nyugodtabbnak találja a tantermi körülményeket a tanuláshoz, annak jó hír, hogy júliusban visszatérnek a Green Fox on-campus képzései is.
Hangzatos címekkel és sötét jóslatokkal gyakran találkozni a médiában, de aki IT területen dolgozik vagy a karrierváltást fontolgatja, már nehezebben kap választ a kérdéseire. Úgy döntöttünk, hogy a téma mélyére ásunk a Green Fox XX. meetupján. Olvasd el összefoglalónkat!
Mindjárt itt az évvége, amikor érdemes lelassítani, megállni egy kicsit és számot vetni az elmúlt év élményeiről. Az ünnepi készülődés hangulatában emlékezzünk most közösen a sikerekre, amik előbbre vittek bennünket és benneteket. Íme a legemlékezetesebb történések a Green Fox elmúlt évéből.
A cégek fejlődésének egyik legnagyobb akadálya a megfelelő IT szakemberek hiánya. Speciális, vállalatra szabott képzésekkel nem csupán a felvételi folyamat válhat hatékonyabbá, de a betanulási idő is jelentősen lecsökken, miközben erősíthető a munkavállalói motiváció. A képzések gyakorlati előnyeiről Bárdos Kristóf, a Green Fox Academy ügyvezetője osztja meg tapasztalatait.
A hosszú hónapokig elhúzódó toborzás a HR rémálma. Főleg, ha még attól is tartani kell, hogy a nehezen kiválasztott szakember egy jobbnak vélt ajánlat miatt hirtelen továbbáll. Pedig van olyan megoldás, ami a kockázatokat és a költségeket is minimálisra csökkenti. Ez a tehetséges fiatal programozókat és a vállalatokat összekötő Tech Talent Speed Date, amelyet a Green Fox Academy szervez március 9-én, Budapesten.
The demand for tailor-made software has perhaps never been higher. There is now an app for almost everything, for any aspect of our personal or professional life. Yet, companies and users are always looking for more and more, and new ideas are being created and implemented.
We believe that by providing up-to-date knowledge we can ensure our students' competitiveness in the labor market. That's why, during our courses, leading developers and recognized experts share their practical experiences with our students on several occasions. James Tang, the software developer at SEON is also one of these experts.
COVID made Zsolt Náday start a course at Green Fox in 2020, but he was going to do it sooner or later anyway. The epidemic period after the course was less suitable for job hunting, but Zsolt was finally able to choose from several companies and found a job as a Salesforce developer. How does he spend a working day and what skills does he need? Read our interview and get to know the world of Salesforce developers.
Flexibility is now an essential part of running a business. Whether it’s a growth-facing business area or a new technological need, a fast decision can provide a long-term competitive advantage. An effective solution for such a case is to start a special, corporate course.
The rapid change in development needs and technologies, a shortage of quality workforce, and the difficulty of retaining colleagues with valuable professional skills are major challenges for companies worldwide. How to give a unique answer to a global problem? Who is responsible for the management of this problem, and where should you start? We discussed all these questions with Anita Fachs, who is the managing director in charge of corporate services at Green Fox.
In cooperation with our corporate partner, Morgan Stanley Budapest, we are launching an exceptional scholarship program in April 2022. Within the framework of Java Academy corporate boot camp, we are choosing 15 talented students interested in Java and server-side programming and giving them the chance to restart their careers as back-end developers – for free.