A low-code, avagy platform alapú fejlesztés előnyeit egyre több cég ismeri fel, azonban még mindig sok a kérdés a technológia körül. Ezért szerveztünk egy kerekasztal-beszélgetést, ahol megvitattuk a platformban rejlő lehetőségeket, többek között kitértünk arra is, hogy a low-code tökéletes belépő lehet az IT karrierhez.
A beszélgetés során sok kérdést kaptunk tőletek is, a legfontosabbakat gyűjtöttük most össze, ami segít átlátni a low-code gyakorlati alkalmazásának lehetőségeit. A közönség kérdéseire Jiri Kram, az Accenture Salesforce Practice Danubiáért felelős Technology Managere, Philippe Ozil, a Salesfore Principal Developer Advocate-je és Bárdos Kristóf, a Green Fox Academy társalapítója, ügyvezetője válaszolt, hogy betekintést nyújtsanak a területbe a jövőbeli low-code fejlesztők számára.
“A Green Fox Academy-nél alapvetően két irányba is el lehet indulni. A platform fejlesztői karrierre 4,5 hónapos junior programozó képzésünk készíti fel a hallgatókat, tulajdonképpen ez az úgynevezett low-code irány, emellett júniusban elindítjuk 2 hónapos Salesforce Consultant képzésünket. Ez utóbbi karrierutat elsődlegesen azoknak ajánljuk, akik szeretnének ugyan IT területre váltani, de nem szeretnének programozni. A kurzusok elvégzése után a hallgatók képesek lesznek megérteni az üzleti igényeket, és személyre szabott megoldásokkal válaszolni rájuk” - magyarázta Kristóf.
Philippe elmondása szerint low-code területen nem feltétlen a papír számít. Azokra tekintenek szakértőként a kollégák és az üzleti partnerek, akik képesek megoldást találni a különböző üzleti igényekre, majd integrálni tudják a kész megoldást más szoftverekkel. Jiri hozzátette, hogy vállalati szemszögből akkor válhatsz szakértővé, ha sikeresen tudsz projekteket megvalósítani és hatékonyan tudsz csapatban dolgozni. A tanúsítványok ugyanakkor előnyt jelenthetnek mind elismerés, mind alkalmazható tudás szempontjából.
A Green Fox elkötelezett egy olyan oktatási környezet megteremtése mellett, amely megfelel az aktuális IT munkaerő-piaci igényeknek. Rendszeresen végzünk felmérést az alumni hallgatók körében, hogy képet kapjunk a végzett hallgatók tapasztalatairól. Statisztikáink azt mutatják, hogy végzett hallgatóink 90%-a sikeresen helyezkedett el IT területen.
A low-code fejlesztés egyik legjobb hozadéka, hogy demokratizálja az IT-t. Philippe úgy látja, hogy különböző háttérrel és tapasztalattal rendelkező emberek IT diploma nélkül is beindíthatják karrierjüket low-code területen.
“Mielőtt csatlakoztam az Accenture-höz, sok éven át szabadúszóként dolgoztam - magyarázta Jiri. - Mivel folyamatosan nő a kereslet a low-code fejlesztők iránt, folyamatosan lehet projekteket vállalni. Azonban ehhez mindenképpen be kell fektetni magunkba. A low-code egyértelműen alkalmazható a freelancer piacon, de ehhez szakosodni kell egy adott területre.”
“Azt hiszem a legnehezebb rész maga a szabadúszó lét. Kihívást jelenthet egy portfólió felépítése vagy egy olyan kapcsolati háló fenntartása, ahova támogatásért fordulhatunk, ha segítségre van szükségünk. Mindent összevetve, szabadúszóként is lehetsz low-code fejlesztő, ha tisztában vagy a freelancer lét kihívásaival” - tette hozzá Philippe.
“Az Accenture-höz belépő fejlesztők között mindenféle korosztály képviselteti magát. Az a legfontosabb, hogy megfelelő gondolkodásmóddal rendelkezzenek, amely illeszkedik a vállalathoz és a csapathoz. A Green Fox kurzusain valós eseteken keresztül lehet bepillantást nyerni abba, hogy ez hogyan is működik. Ezenkívül a korábbi munkatapasztalat is előnyt jelenthet, bármilyen iparágban szerezték is azt a hozzánk jelentkezők" - mondta Jiri.
“A low-code lebonthatja a határokat a különböző háttérrel rendelkező emberek között. Egyrészt előnyt jelenthet a korábbi munkatapasztalat, hiszen ez azt jelenti, hogy van már tapasztalatod csapatmunkával, a hierarchiával és az üzleti folyamatokkal kapcsolatban, valamint azt is, hogy volt lehetőséged céges környezetben fejleszteni a szociális skilljeidet. Másrészt, ha fiatalabb vagy, könnyebben tudsz alkalmazkodni az üzleti kultúrához, folyamatokhoz. Mindkét esetet értékelik a low-code fejlesztés világában. Fontos, hogy legyen kellő szenvedélyed és energiád, amit a saját fejlesztésedre tudsz fordítani. Ez egy olyan karrier, ahol sosem áll meg a tanulás” - magyarázta Philippe.
“Céges partnereink nagyra értékelik a meglévő munkatapasztalatot. Megbecsülik a meglévő tudást és azt, ha érted az üzleti folyamatokat, például a pénzügy vagy a marketing területén” - tette hozzá Kristóf.
Nézd vissza a teljes beszélgetést, ha még többet szeretnél megtudni a low-code területben rejlő lehetőségekről és előnyökről:
Ha szívesen megismerkednél a low-code platformokkal, nézd meg Junior programozó képzésünket.
Mindjárt itt az évvége, a jól megérdemelt pihenés ideje, amikor mindenki megáll egy kicsit és számot vet az elmúlt év történéseiről. Sokunknak nem volt könnyű ez az év, de az ünnepi készülődés hangulatában emlékezzünk most inkább a sikerekre, amik előbbre vittek bennünket és benneteket. Hiszen annyi minden van, amire örömmel és büszkén nézünk vissza. Íme a legemlékezetesebb történések a Green Fox elmúlt évéből.
Miért fontos, hogy növekedjen a nők szerepvállalása IT területen? Hogyan lehetne javítani a női munkavállalók arányát? Kinek való ez a szakma, és hogyan érdemes belevágni? Ezekről a témákról beszélgettünk Fachs Anitával, a Green Fox Academy magyarországi operációjának vezetőjével.
Az informatikushiány egy több évtizedes probléma Magyarországon. Ennek kapcsán az aktuális IT munkaerőpiaci trendekről, megoldási lehetőségekről beszélgetett Bogyó Péter, a HRTV adásszerkesztő műsorvezetője Fachs Anitával, a Green Fox Academy magyarországi operációjának vezetőjével. Az alábbiakban a beszélgetés legfontosabb részeit foglaltuk össze.
Barnabás Kádár got into coding as a social scientist because he wanted to find a STEM job. Since then, he has become an experienced Data Engineer and now teaches Python programming himself. What does a Data Engineer do, what skills does he need and who should choose this career path? Learn more about Data Engineering through Barni's story!
Richárd Németh started programming during his second career change. After graduating from Green Fox, he worked as a front-end developer, then recently changed to a full-stack position, and his current job has taken him to the USA. How does he spend a working day and what skills does he need for his job? Discover the world of full-stack development through Ricsi’s story!
The popularity of low-code platforms is increasing in the whole world, and the demand for experts in this field is growing rapidly. Nikolett Tarjáni-Dobos left her dietician career to become a software developer and has been working as a low-code programmer in Germany for almost 2 years. She first heard about this field when she was looking for a job. Yet, she now feels lucky that this became her new career. But what does a low-code developer do and how does a working day go? We asked Niki about these topics as well as about the misconceptions around low-coding.
The lack of professionals in the IT sector has clearly become one of the biggest challenges in the labour market. In this situation, solutions tailor-made for a company’s needs are gaining ground. The corporate bootcamp is a training specifically designed to meet a company's needs and expectations. Its graduates are professionals who are ready to join a project immediately. Now we explain the practical operation and the advantages through the example of our co-operation with Lufthansa Systems Hungária.
Green Fox has become a strong international company and is building a regional IT talent pool. We have international courses and provide international opportunities for our students and corporate partners. We continue to build our market-leading role in the Czech Republic and Slovakia.
With the involvement of a new investor and majority owner, Sandberg Capital, Green Fox Academy continues the international expansion and the development of corporate services and courses. This partnership opens new opportunities for achieving our goals and we look forward to working together.